آرایش

راه هایی برای تثبیت آرایش در طول روز

راه هایی برای تثبیت آرایش در طول روز

 

یکی از سوالات رایج در میان خانم ها این است، که چطور آرایش خود را ماندگار کنند. فیکس شدن آرایش روی صورت از مشکلات اکثر ماست. اگر به فنون آرایش اطلاع کافی داشته باشید می توانید آرایش خود را به راحتی بر روی صورت خود فیکس کنید. داشتن این مهارت باعث می شود آرایش صورتتان در هر زمان مثل ساعت اولیه آرایش به نظر برسد. زیرسازی پوست از مراحل بسیار مهم در آرایش کردن است. اهمیت زیرسازی در حفظ آرایش تا پایان شب یا از بین رفتن آن تا ظهر معلوم می شود.
قبل از هر کاری پوست خود را تمیز کرده و با مرطوب کننده آنرا مرطوب نمایید. لایه برداری پوست های مرده باعث می شود که رنگ واقعی پوست را ببینید. اگر پوست شما عرق کرده باشد و یا کاملا تمیز نباشد اولین قدم اشتباه برای آرایش کردن را برداشته اید. متناسب با وضعیت و نوع پوست‌تان، یک تا دو بار در هفته از ماسک استفاده کنید. 

راه هایی برای تثبیت آرایش در طول روز

راه هایی برای تثبیت آرایش در طول روز

بهترین راه برای آنکه پوست صورت‌تان به یک پارچه زبر تبدیل نشود این است که قبل از استفاده از لوازم آرایشی، از یک زیرساز استفاده کنید. زیرسازی به شما رنگ و رو می‌دهد و باعث نرم شدن خط و خطوط ریز ‌چین و چروک صورت می‌شود و بین محصولات مراقبت پوستی و مواد آرایشی سدی ایجاد می‌کند. برای زیرسازی مناسب، نیاز به دانستن نوع پوست داریم. اینکه پوستتان مختلط، چرب و خشک یا کم آب است، کمک زیادی در انتخاب روش تثبیت آرایش دارد.
کسانی که پوست معمولی تا خشک دارند، می توانند از افشانه ها یا اسپری های هیدراته استفاده کنند. روش کار با افشانه‌های هیدراته بسیار سریع و آسان بوده و می‌توان بعد از انجام میکاپ آن را روی پوست استفاده کرد. در‌واقع این اسپری‌ها باعث نرمتر شدن پوست شده و از آب شدن میکاپ، ترک برداشتن، از‌بین رفتن یا باقی‌ماندن آن لا‌به‌لای خط و خطوط صورت پیشگیری می‌کند. استفاده از اسپری‌ها برای پوست‌های خشک تا معمولی یا برای آن دسته از افرادی که پوست‌شان چین و چروک یا نشانه‌های سالخوردگی دارد، بسیار مناسب است.

آن دسته از افرادی که دارای پوست چرب یا روغنی هستند، می توانند از پودرهای براق‌کننده می‌تواند باعث ماندگاری آرایش شده و همزمان به درخشندگی آن هم کمک کند. پودر براق‌کننده را می‌توانید با یک برس بزرگ و ظریف روی تمام صورت یا روی پیشانی، بینی و چانه بمالید چرا‌که این نقاط بیشتر از سایر نقاط صورت چرب شده و باعث از‌بین رفتن آرایش می‌شود. کرم پودر خشک انتخاب خوبی برای این افراد هستند، زیرا نوع چرب کرم پودرها باعث افزایش چربی پوست و در نتیجه از بین رفتن آرایش در طی روز می شود. پنکک مات برای تابستان بسیار مناسب است چون برق ناشی از چربی پوست را می گیرد. از این پنکک می توانید فقط روی نقاط چرب پوست استفاده کنید مثل پیشانی، بینی و چانه.
می‌توانید از انواع محصولات فیکس‌کننده برای ثابت ماندن آرایش خود نیز کمک بگیرید. یکی از محصولاتی که لازم است در کیف میکاپ خود داشته باشید، پودر فیکساتور است. استفاده از این پودر قبل از آرایش، حین و بعد از آن، کمک می‌کند دوام میکاپ شما بیشتر شده و خطوط و نواقص آرایش شما را پوشش دهد.
پودر فیکساتور منافذ باز پوست را بسته و با ایجاد بافتی نرم و ابریشمین، باعث می‌شود میکاپ روی پوست صورت شما بهتر بنشیند. پودر فیکساتور به‌صورت پودر رنگی، پودر بی‌رنگ‌ و اسپری در بازار لوازم آرایشی موجود است. باید دقت کنید که از پودر همرنگ با پوست صورت‌تان یا پودر بی‌رنگ استفاده کنید.
اگر به فیکساتورها دسترسی ندارید، می‌توانید کرم‌ پودر را به تمام پوست صورتتان بزنید و پس از آن پنکیک ساده متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید. راه دیگر، استفاده از افترشیو است، یه این صورت که مقداری از آن را قبل از میکاپ روی کف دستانت بریزید. سپس آن را به شیوه‌ای کامل روی پوست صورتت بمالید. البته باید مراقب باشی که آن را به چشم و لب‌هایت نزنی. بعد از چند دقیقه، مانند سایر روزها شروع به میکاپ کنید با این کار مواد آرایشی روی پوستت می‌نشینند و ثابت می‌مانند.
 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا