سلامت

بهترین ماسک صورت

بهترین ماسک صورت

 

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که به شادابی پوست خود اهمیت می دهید، حتما حتی برای یکبار از ماسک های تقویتی استفاده کردید. اما بعضی از افراد از فواید ماسک صورت بی اطلاع اند. امروزه به دلیل آلودگی هوا و زندگی ماشینی مشکلات پوستی بیش از پیش رایج شده است. به طوریکه برای پوستی لطیف و زیبا باید مراقبت های خانگی را فراموش نکرد. استفاده از ماسک صورت یکی از این مراقبت های پوستی است که تاثیر قابل توجهی بر روی پوست می گذارد. ماسک های پوستی بسیار متنوع هستند به طوریکه هر کدام کار بخصوصی انجام می دهند. به طور مثال ماسک صورت روشن کننده پوست، ماسک صورت برای سفتی و چروک پوست صورت، برای پاکسازی صورت، برای رفع جوش، برای پوست خشک، برای پوست چرب و … . این محصولات مراقبتی پوست هم در بازار موجودند هم در خانه قابل تهیه هستند. در اینجا سعی می کنیم به معرفی تعدادی از بهترین ماسک صورت بپردازیم.


ماسک صورت چای سبز:
چاي سبز قدرت پاك‌ كنندگي عمقي پوست را دارد و باعث نرم و لطيف شدن آن مي‌شود و بهبوددهنده بيماري‌هاي پوستي است. ميزان بالای نوعي آنتی اكسيدان به در چای از پوست در برابر راديكال‌های آزاد محافظت و به نوسازی سلول‌های پوستی كمك می كند. اين آنتیاكسيدان همچنين عملكردی ضدالتهابی دارد و از افتادگی پوست پيشگيری می كند. چای سبز در مقايسه با ساير چای ها، ويتامين C و چای سياه ويتامين E بيشتری دارد و می توان از آنها به عنوان ماسك‌های روزانه استفاده كرد.
ماسک صورت عسل:
عسل پاک‌کننده‌ای قوی است و پوست و سلول‌های خشک و مرده را از بین می‌ برد و به علت خاصیت مرطوب‌کنندگی و تقویتی در ساخت کرم ها و ماسک های خانگی برای شفافیت و درخشندگی صورت کاربرد فراوان دارد.
ماسک صورت انگور:
انگور سرشار از خواص آنتی اکسیدانی و پاک کنندگی است خواص آنتی اکسیدانی یک میوه از بین بردن سلول های سرطان زا و محکم شدن پوست می شود ، معمولا میوه هایی که خاصیت اسیدی دارند خواص پاک کنندگی هم دارند ، انگور هم جزو این دسته از میوه هاست .اغلب افرادی که دچار افتادگی پوست می شوند می توانند از ماسک های جوان کننده و استحکام بخش پوست استفاده کنند. انگور در ترمیم صدمات وارده به پوست در اثر اشعه ماورائ بفش به خاطر داشتن مقدار بالای اسید الفا لینولئیک موثر است.
ماسک صورت لیمو:
 عصاره لیمو، یک تمیزکننده موثر و سفت‌کننده پوست است و برای پوست‌های خشک، بسیار مفید است و محوکننده چین و چروک صورت است. ویتامین c لیمو بسیار زیاد است به همین دلیل خاصیت روشن کنندگی بسیار زیادی دارد و برای از بین بردن لکه استفاده می شود. همچنین اگر پوستی با جوش های قرمز رنگ دارید، استفاده از لیمو بسیار موثر است. ماسک لیمو برای پوست چرب نیز مفید است به طوری که به دلیل تمیز کنندگی و قابض بودن طرفداران زیادی دارد.


 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا