سلامت

چگونه پوست دست زیبا داشته باشیم؟

چگونه پوست دست زیبا داشته باشیم؟

 

یکی از معیارهای زیبایی، داشتن پوستی شفاف و شاداب است. اما اغلب افراد تنها برای بهره بردن از این ملاک زیبایی به پوست صورت توجه دارند در حالیکه پوست دست نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. مراقبت از پوست دست با اینکه نسبت به پوست صورت و بدن بیشتر در معرض آسیب دیدگی است، خیلی کمتر مورد توجه است. در صورتی که پوست ظریف و نازک پشت دست ها زودتر از پوست صورت، نشانه های پیری را نشان می دهد. برای اینکه دست هایی زیبا و سالم داشته باشید مراقبتهای خاص و ویژه ای لازم نیست بلکه با چند روش ساده می توانید زیبایی و سلامتی را به دستان خود هدیه دهید، مثل استفاده از کرم های مرطوب کننده دست، پوشیدن دستکش، کرم ضد آفتاب، ماسک های پوست دست … .

چگونه پوست دست زیبا داشته باشیم؟

چگونه پوست دست زیبا داشته باشیم؟


_ از تماس پوست دستتان با مواد شوینده قوی پرهیز کنید و سعی کنید از دستکش استفاده کنید، حتی هنگام گردگیری نیز گرد و غبار به پوست دست آسیب می زند.
_ استفاد از کرم ضد آفتاب، برای جلوگیری از اشعه مضر نور خورشید، ضروری است. کرم ضدآفتاب مناسب و پوشاندن دست ها با آن، به خصوص وقتی خارج از خانه هستید، بسیار مفید و حتی ضروری برای سلامت دست های شماست.
_ کرم های مرطوب کننده، جزء اساسی مراقبت های روزانه محسوب می شوند. ما اغلب پوست دست خشک و کم آبی داریم، که اهمیت ندادن به این موضوع باعث پیری پوست دست می شود. استفاده از مرطوب کننده مناسب برای پوست دستتان، می تواند دست شما را در مقابل بسیاری از آسیب ها بیمه کند. بهتر است همیشه مرطوب کننده ای همراه خود داشته باشید و بعد از شستن دست هایتان از آن استفاده کنید.
_ از لایه بردار پوست دست استفاده کنیم. لایه بردارهایی برای پوست دست هم ساخته شده است که می تواند دست را از شر سلول های مرده و تیره نجات دهد و آن ها را شفاف و زیبا کند.
_ از محصولات ضد پیری برای پوست دست استفاده کنید. کرم های روشن کننده یا براق کننده اگر به طور منظم مصرف شوند لکه هایی که در اثر افزایش سن به وجود آمده اند را کم رنگ می کنند. بعضی از انواع این کرم ها که ملایم تر هستند ۲ بار در طول رو ز مصرف می شوند. با این حال استفاده از کرم ها برای از بین بردن لکه ها به خوبی روش لیزر که توسط متخصصان پوست انجام می شود عمل نمی کند.
_ شوینده مناسب برای پوست دست را انتخاب کنیم. بسیاری از ما از موادشوینده بسیار قوی برای شستن دستمان استفاده می کنیم، در حالی که این موادشوینده می توانند بیشترین ضرر را به دست ما بزنند.
مراقبت های خانگی از پوست دست
_ مخلوطی از گلیسیرین به همراه گلاب یا آب خیار را با پنبه به دستان خود بمالید این محلول پوست شما را تمیز و پاکیزه می کند.
_ ماساژ دادن دستان و انگشتان با مخلوطی از روغن بادام یا روغن زیتون و آبلیمو موجب نرمی و لطافت پوست می شود تا به مرور زمان چروک نخورد.
_ مقداری عسل و آب لیموترش را مخلوط نموده به مدت پانزده تا بیست دقیقه روی دست ها بمالید و سپس بشویید. این ترکیب پوستی نرم وشفاف ایجاد می کند و برای سفید کردن پوست مناسب است.


 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا