آرایش

آرایشی زیبا با کانسیلر

آرایشی زیبا با کانسیلر

 

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چطور بعضی از خانم ها می توانند اینقدر خوب لک ها و جای جوش هایشان را با آرایش مخفی کنند؟ این کار به داشتن مهارت خاصی مربوط نیست، تنها با یک زیرسازی عالی می توانید به آرزویتان دست پیدا کنید. کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که ما را برای پوشاندن تیرگی ها بسیار کمک می کند. البته این تنها کاربرد کانسیلر نیست و میتوان از آن استفاده های زیادی کرد.

آرایشی زیبا با کانسیلر

آرایشی زیبا با کانسیلر


به کرم پودر فشرده با رنگ روشن یا رنگی، کانسیلر می گویند. شما می توانید قبل و یا بعد از کرم پودر از آن استفاده کنید. کانسیلر باید تنها یک درجه از رنگ کرم پودرتان روشن تر باشد، اگر خیلی روشن تر باشد باعث می شود لکه ها تیره تر به نظر بیایند.
کانسیلرها دارای رنگ های مختلفی هستند، که هر کدام کارایی متفاوتی دارند. کانسیلر زرد رنگ برای هر پوستی مناسب است و با آن می توانید لکه های تیره و حاله تیره دور چشمانتان را محو کنید. کسانی که پوست سبزه دارند بهتر است از کانسیلر با تن نارنجی استفاده کنند. برای خنثی کردن تن قرمز پوست و لکه های قرمز و پوشاندن جوش ها، کانسیلر سبز مناسب است. کسانی که پوستی مایل به زرد دارند می توانند از کانسیلر بنفش استفاده کنند.
بهتر است کسانی که پوست چرب دارند از کانسیلرهایی استفاده کنند که پوستشان را چرب نکند. بعد از استفاده از آن برای یکنواخت شدن آرایش و ماندگاری آن بهتر است از یک پودر سبک و بیرنگ استفاده کنید.
در بازار کانسیلرها به مدل های متفاوت یافت می شوند:
– بصورت استیک و جامد: به راحتی قابل استفاده هستند و حتما نیاز به یک پد یا قلم مو برای استفاده از ان لازم دارید.
– بصورت مایع: بسیار سبک و مناسب انواع پوست می باشند. آنها زمانی که با قلم‌های آرایشی و یا اسفنج ها استفاده می شوند عملکرد عالی دارند.
– بصورت کرمی: که به علت قوام و فشردگی پوشش بالایی دارند و برای پوشاندن لکه ها در طول روز با ماندگاری بالا بسیار مناسب هستند.
استفاده از کانسیلرها برای آرایش زیر چشم به این صورت است که با ضربات آرام به دور چشم، سایه ای روشن تر از رنگ اصلی پوستتان دور و اطراف چشم ایجاد می کنید. هاله دور چشم را باید کمی بیشتر از هاله تیره انتخاب کنید تا یکنواخت تر به نظر بیاید.

آرایشی زیبا با کانسیلر

آرایشی زیبا با کانسیلر


برای برجسته کردن لب ها نیز می توانید از این محصول آرایشی استفاده کنید. هموارتر کردن پوست اطراف لب باعث می‌شود خط لب و لب شما بیشتر به چشم بیاید. مقدار کمی‌ از آن به روی لبتان بزنید تا روشنایی رژ لبتان را بیشتر کنید.
قرمزی های اطراف بینی بخصوص در فصل سرما با کانسیلر مناسب پوستتان یکنواخت می شود. سعی کنید از نوعی با پوشانندگی بالا و دارای قلم استفاده کنید تا ظاهر یکدست‌تری بدست بیاورید.
جای جوش ها و لکه های باقی مانده از آنها باعث کثیف به نظر رسیدن آرایش می شوند. کانسیلر بهترین دوست پوست‌های مستعد جوش است. هنگامی‌که لایه‌ی ضخیم کرم پودر باعث ایجاد یک ظاهر مصنوعی و گچی روی صورت می‌شود، استفاده از کانسیلر بصورت پراکنده به روی لکه‌ها و جای جوش‌ها یک راه عالی برای پوشاندن تمام چیزهاییست که کسی نمی‌خواهد ببیند، بدون اینکه قسمت‌های صاف و بدون لک پوستتان را زیر لایه‌ای از کرم بپوشانید.


 

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا