کودکان و والدین

کودکان و موسیقی

کودکان و موسیقی

کودکانی که در زمینه موسیقی فعالیت دارند، در برخی ابعاد دارای هوش بالاتر و در مهارت‌هایی چون خواندن و درک ریاضیات قوی‌تر هستند

کودکان و موسیقی

کودکان و موسیقی

موسیقی و تقویت مهارت های اجتماعی

وقتی کودکان به یادگیری یک ابزار موسیقی می‌پردازند به صورت مداوم درگیر چالش های ناشی از آن می باشند و این استمرار به او قدرت رویارویی با چالش های بزرگ تر در زندگی را می‌بخشد. همچنین تحریک ذهن کودک با صدا، ملودی و آهنگ باعث تقویت دقت، حافظه و تمرکزش می شود.

 کودکان در خلال یادگیری موسیقی مشارکت جمعی را می آموزدند، همچنین کودکان برای نواختن یک  قطعه خوب باید با دیگران مشارکت کند و همچنین نواختن موسیقی بصورت گروهی دلنشین تر و زیباتر از تک نوازی است که این امر ارتباطات مفید و سازنده ای برای کودکان ایجاد می کند.

برای کودکان قطعات فاخر و اصیل پخش کنید

 کودکان در سنین پایین توانایی بالاتری برای یادگیری موسیقی دارند به طوری که برای ایجاد علاقه می توانیم به پخش قطعات فاخر یا خواندن ترانه های کودکانه برایشان بپردازیم.

انتخاب قطعات موسیقی

 موسیقی امری تربیتی در زندگی کودکان محسوب می‌شود که در این خصوص سبک های خشن مانند راک و متال تاثیر مثبتی بر ذهن و عملکرد کودک نخواهد داشت. این مساله به قدری مهم است که در برخی کشورهای غربی ورود به برخی کنسرت ها محدودیت سنی دارد.

متن و محتوای موسیقی
 با توجه به تکرار قطعات موسیقی و تاثیری که کودک از محتوای آن می گیرد، باید در انتخاب موسیقی برای فرزندان دقت فراوانی داشت.

 کودکان همواره از هنرمندان الگوبرداری می‌کنند، تاثیر موسیقی را بر شخصیت کودک بااهمیت می باشد به نحوی که با پخش قطعات فاخر و اصیل موسیقی، به رشد کودک کمک می کند و فراموش نکنیم موسیقی هم می‌تواند به عنوان دارویی شفابخش مورد استفاده قرار گیرد و نیز ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به ذهن فرزندانمان وارد کند.

منبع:YJC.ir

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا